Autobiografie

Autobiografie René Vaňka

 

Jmenuji se René Vaněk a narodil jsem se na Silvestra roku 1983. A tady by mé bio mohlo skončit. Je totiž úplně jedno, kdo jsem, z jakého prostoročasu pocházím a jak vypadám. Mohl bych se tu sáhodlouze rozepsat o tom, že miluji kočky, gumové medvídky a prostory bez oken, ale řekněte sami – skutečně by vás to zajímalo? Podstatné je jenom to, co dělám a co po mně zůstává.

A cože to tedy dělám? V první řadě píšu. Činím tak už od svých šesti let a doposud mě to nepřestalo bavit. Jsem přesvědčen o tom, že text je hmota vytvářená autorem a oživovaná imaginací čtenáře. Má díla mají tendenci se čtenářem experimentovat, hrát si s ním a zkoušet jeho pozornost.

Ze Somy čtoucí...

 

Na sklonku roku 2008 jsem debutoval povídkovou knihou Nezahrada. V roce 2011 vyšla má druhá kniha Soma Secundarium, která se následujícího jara dočkala nominace na cenu Josefa Škvoreckého. Obě knihy vydalo pražské nakladatelství MEZERA. Z jara 2013 spatřil slunce světa tajuplný e-book vydaný pod ještě tajuplnějším pseudonymem, ovšem o tom zde už nepadne ani ň! (Kdo ví, ten ví, kdo neví, ten hledá a třeba se k něčeho dopátrá)

V současnosti pilně pracuji na dalším díle, které se jmenuje ********** a světlo světa by mělo spatřit roku 20XX. Ano, jak správně tušíte, více prozradím, až to bude aktuální.