Lžistroj

Současné seznamování se prostřednictvím internetu je, přiznejme si, pořád ještě dost náročná záležitost. K tomu, aby se majitel ďáblova výčnělku dopracoval k majitelce tříselné záhlubně a jeden v druhém našel zalíbení, je třeba nemalá časová investice. Dny, týdny, často i měsíce strávené virtuálním tokáním, vyměňováním miriád emotikonů, selfíček, dick a titpiců a podobně. Technologický vývoj však neomylně spěje do bodu, kdy budeme všech těžkostí internetového seznamování zbaveni. Alespoň tedy ti movitější. Do takových deseti let se totiž objeví datingboti pohánění pokročilou umělou inteligencí.

cybersvine

Datingbot bude, jednoduše řečeno, AI-software, který v rámci seznamování odvede veškerou špinavou práci za vás. Zaplatíte, stáhnete si ho do počítače, vyplníte uživatelský profil, popíšete ideální protějšek, připojíte seznam úchylek, hlasový vzorek, nahrajete referenční fotky (samozřejmě včetně těch erotických či paraerotických), připojíte se na seznamku a můžete si jít třeba lepit domeček z dřívek od nanuků.

Zatímco lidská bytost musí během seznamkového rejvu postupovat tak nějak lineárně, posouvá se od jednoho uživatele k druhému, datingbot dokáže oslovit klidně tisíc příslušníků opačného pohlaví najednou. A pochopitelně nejen oslovit, ale i sofistikovaně s nimi komunikovat a dokonale simulovat textový, případně dokonce verbální, dialog, aniž by budoucí oběť vaší touhy pojala podezření, že je klamána. Veškeré nahrané fotky si bot namapuje, vytvoří pro vlastní potřebu vaše virtualizované já a díky němu bude schopný vygenerovat bezpočet libovolných fejků nerozeznatelných od reality. Dopustí-li se za účelem zvýšení vaší atraktivity například lži o tom, že jste zrovna na pracovní cestě v Japonsku, doplní tuto informaci odpovídajícími fotkami z daného regionu, aby vše působilo co nejautentičtěji.

Ano, správně, lži. Buďme upřímní, seznamování je zejména věcí deformování pravdy, lhaní, klamů, podfuků, vytváření falešného reprezentativního obrazu našeho já. Úroveň seznamovací neupřímnosti je přitom přímo úměrná vágnosti vztahu, o který usilujeme. Na výstupu procesu je v představě mužů ženská oběť ležící na lůžku, imobilizovaná touhou a připravena na poskvrnění testikulárním nektarem. V případě žen naivní zámožný fouňa, který provede inseminaci a následně zajistí život v luxusu, dostatek šminek a kvalitního junkfoodu. Jedno co jsme a co představujeme, jde jen o to, co si o nás myslí vytoužený protějšek. Při seznamování se na pravdu, čestnost a galanci hraje jen ve výjimečných případech, rčení „účel světí prostředky“  zde platí dvojnásobně.

Datingboti budou v rámci seznamování lhát samozřejmě mnohem efektivněji než lidé. Problém lži spočívá mimo jiné v tom, že se špatně pamatuje, zejména pokud ji nějakým způsobem větvíme nebo vrstvíme, datingbot si však do paměti uloží úplně všechno, co kdy vypustí ze svých imaginárních úst. Proto se nikdy neodkope, nikdy v ničem neukecne. Zvládne vykonstruovat komplexní lži, vymyslí celý váš falešný životopis, v němž nenalezne rozpor ani ten sebevětší šťoural. Délka celého seznamovacího procesu se užitečnými klamy výrazně zkrátí, bot vás učiní pro protějšek zdánlivě naprosto neodolatelnými, virtuální charismatem se dotknete hvězd.

Co se týká konfrontace v reálném světě, jednoduše přijdete už k hotovému. Aniž byste hnuli prstem, na mobil vám budou chodit upozornění na blížící se domluvené schůzky. Fotka, čas, místo srazu a samozřejmě nějaké ty nepodstatné informace, třeba jako seznam těch nejabsurdnějších fabulací o vaší osobě, kterých se bot dopustil. Líbí? Ok, jdeš na rande. Nelíbí, ok, nevadí, já ti tu pipinu/degena vyghostuju, tady máš další kus masa. Něco na způsob Tinderu, kdy však posun prstem vpravo bude znamenat instantní rande. A vlastně nejen to. Objekt bude totiž navíc vhodně předstimulován chytrými psychologickými triky, zbaven stresu i obav, případně si vás bude přímo idealizovat. Vy prostě jen sklidíte ovoce.

V případě služby různě šeredným lidským jedincům, obézním samicím, hospodským špinavcům či tupým degenerátům bude datingbot úspěchů dosahovat metodou budování falešné aury. Těžko udatelnému lidskému materiálu propůjčí neodolatelné kouzlo osobnosti, která vykompenzuje všechny vizuální nedostatky. Vyžranou prasnici z Frýdku Místku obdaří šarmem a grácií barokní bohyně, udělá z ní druhou burlesku Angelinu Angelic. Týden dny nemytého hospodského vožungra pro změnu přetvoří v moderního prokletého básníka a na podnosu procedurálně generované poezie jej bude servírovat naivním studentkám prvních ročníků filosofických fakult. S datingbotem dosáhne každý svého, sebeodpudivější lidský jedinec se dočká lásky. Snad jen lidé jako Tomáš Kuča a spol, ti největší nekňubové, zůstanou zase jen na ocet.

Jistý problém může nastat v případě, kdy se datingboti stanou až příliš rozšíření – a k tomuto bodu vše pochopitelně dospěje. Boti budou ve virtuálním prostoru čím dál častěji místo na lidi narážet na své vlastní druhy a jeden druhého spolehlivě poznávat. Takové setkání dvou pokročilých datingbotů může vyústit v ledasco. Vzhledem k jejich předpokládatelné adaptabilitě a schopnosti přizpůsobovat se může kupříkladu vypuknout konflikt, kdy se jeden bot pokusí druhého eliminovat coby konkurenci. Nabízí se průnik do nepřítelova kódu, jeho přepsaní a zajištění, aby svého majitele seznamoval pouze s maniodepresivními vozíčkáři nebo vizuálními varietami Báry Hrzánové. Či jednoduše s nepožadovaným pohlavím. Případně mu naprosto zničí pověst zveřejněním intimních materiálů. Boti hledající pro své pány vzájemně hodně odlišné partnery, by spolu na druhou stranu mohli kooperovat, vytvářet jakési koordinované clustery a společnými silami devastovat vše, co postaví do cesty jejich cíli. Digitální svět nabízí tolik možností…

Ach, budoucnost bude plná divů. Nezbývá než položit závěrečnou otázkou – pořídili byste si svého soukromého datingbota?

About Nezahrada

Jsem nezahradník. Nezahradničím. Je to poněkud mlhavě neurčitá činnost a nelze se o ní více rozepsat...
This entry was posted in fejeton and tagged , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink.