Pingpongová kostnice

Mám chuť vzít bednu s několika tisíci pingpongovými míčky, lihovou fixu a kanagom, vypravit se s tím v noci do Sedlecké kostnice a všem lebkám vyrobit oči. Představte si ten údiv, když by ráno přišli první hosté. Co by se jim asi prohnalo hlavou při pohledu na tu neobvyklou inovaci? A následné vyšetřování. Bavili by se kriminalisté? Byli by pohoršeni? A pak ty novinové titulky: Neznámý člověk nalepil lebkám oči z pingpongových míčků, o důvodu lze jen spekulovat. Otřesný zločin! Lebkám v Sedlecké kostnici přes noc narostly oči! Groteskní reklama na pingpongové míčky, nebo jen hodně nevkusný vtip?

Zajímavé by jistě byly i názory takzvaných Velkých Čechů. Klausův poradce Hájek – Náš národ je národ Antikristův, tento čin je toho důkazem! A Havel byl Marxista! Milan Knížák – nevím, co to má být, jestli provokace, nebo umění, ale jestli to má být umění, tak to není umění, je to prvoplánová sračka. Miloš Zeman – Já můžu říct jediné, pane redaktore, něco takového může udělat jenom čistokrevný blbec.

Na facebooku by do dvou dnů vznikla recesistická skupina “Nechte oči lebkám,” která by sjednocovala lidi, sdílející názor, že pingpongové míčky mají lebkám v Sedlecké kostnici zůstat. Na stránku by krom recesistů přicházeli i lidé, kteří by to – podobně jako kandidaturu V.Franze na prezidentský post – mysleli smrtelně vážně. Vznikaly by stovky konfliktů a založeny by byly desítky úplně zbytečných diskuzí.
Když by mě policie konečně dopadla, byl by zjišťován můj motiv. Řekl bych, že jsem to udělal jen z čistě estetických důvodů, že lebky s očima jsou mnohem lidštější a působí daleko přívětivěji, než lebky s prázdnými důlky. Teď díky pingpongovým míčkům můžou do kostnice i labilnější jedinci a malé děti. Forenzním psychologem bych byl označen za nekrofilního narcistu a je jedno, co by následovalo, protože by to už nebylo ani trochu zajímavé.
19.11.2012

About Nezahrada

Jsem nezahradník. Nezahradničím. Je to poněkud mlhavě neurčitá činnost a nelze se o ní více rozepsat...
This entry was posted in Nanopróza. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.